Czy horoskop ascendentalny jest rzeczywiście taki ważny, jak twierdzą astrolodzy?

Znakom zodiaku i ludziom, którzy je mają, przypisywane są różne cechy wyglądu i charakteru. Nie raz mają one pokrycie z rzeczywistością, a innym razem się z nią całkowicie rozmijają. Niemniej znak zodiaku to brama do indywidualnych horoskopów.

Co to jest ascendent?

Ascendent to znak zodiaku, który wschodzi na niebie w momencie urodzenie. Nie musi on koniecznie ściśle pokrywać się z tym słonecznym zodiakiem. Jego określenie najbardziej determinuje fakt, czy przyszło się na świat o wschodzie, czy o zachodzie Słońca. Gdy zachodzi ta druga opcja, to znak ascendentalny jest całkowicie różny od słonecznego. W przypadku pierwszej oba znaki są takie same.

Horoskop ascendentalny- jaki ma wpływ na nasze życie?

Wedle opinii wielu wróżbitów determinuje on nasz wygląd zewnętrzny i nasze cechy charakteru. Ma podobno wpływać na to, czy człowiek jest wysoki, czy niski. Chudy czy gruby. Mądry, czy niegrzeszący inteligencją. Tyle mówi teoria. W rzeczywistości oprócz tych wszystkich cech wpływ na nasze życie mamy my sami. To jak postrzega się innych ludzi, ile empatii i zrozumienia okazuje się bliźnim- jest czasem ważniejsze niż jakiś tam horoskop i znak ascendentalny. One mają w tej materii tak naprawdę niewiele do powiedzenia.

Po co się w takim razie tworzy horoskop ascendentalny?

Po prawdzie dlatego, że każdy woli usłyszeć o sobie coś miłego. Horoskop ascendentalny tak naprawdę nikogo z nas nie szkaluje. Pokazuje jedynie różnice w naszej ludzkiej fizjonomii i zachowaniu. Czasem z lenistwa używa się go do usprawiedliwienia naszych życiowych porażek, mówiąc, że nawet horoskop jest przeciwko nam. Jednak jest w tym tylko połowa prawdy, bo zazwyczaj do niepowodzenia przyczyniamy się my sami. Horoskop to tak naprawdę pretekst, by zwalić winę na coś innego.

Czy można wierzyć horoskopowi ascendentalnemu?

W pewnym sensie tak. Na przykład, jeśli w punkt opisuje naszą fizyczność i nic, co mówi- nie mija się z prawdą. Co do negatywnych cech naszego charakteru, horoskop nie jest wyrocznią. Da się je zwalczyć, wytłumić, czy całkiem skorygować. Trzeba tylko solennie popracować nad ich eliminacją i żaden horoskop nie ma tu nic do rzeczy. To nie on decyduje, jak człowiek zachowa się w danej sytuacji. To raczej uczucia i instynktowne odruchy, o tym zadecydują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *